Szkoła podstawowa w Goleszowie

 

Pasowanie na czytelnika

22 października do grona czytelników biblioteki szkolnej dołączyła klasa 1b. Tydzień później mieliśmy zaszczyt gościć uczniów klasy 1a. Były to wyjątkowe dni, podczas których odbyło się pasowanie na czytelnika.

Uroczystość zaczęła się od zwiedzania biblioteki szkolnej, zapoznania z jej regulaminem i zasadami wypożyczania książek. Zanim najmłodsi uczniowie zostali prawowitymi czytelnikami, obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczennice klasy 7b. Pierwszoklasiści dowiedzieli się jak należy dbać
o książki, jakie korzyści płyną z ich czytania. Odgadywali także bajkowe zagadki, tutaj okazali się świetnymi znawcami popularnych baśni i bajek. Roksana Tomica z klasy 7b przeczytała dzieciom książkę Clemence Masteau pt.: „Wizyta w bibliotece”.

Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzecznie,
że zawsze będą szanować książki, a Królewna Książka ogromną księgą dokonała pasowania każdego z uczniów. Dyplom, który otrzymali na pamiątkę, będzie im przypominał o tym uroczystym wydarzeniu. Na koniec spotkania przyszedł czas na najważniejsze, na pierwsze wypożyczenie książki. Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania
z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek i nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
Autor:admin